In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ - ۹:۳۱ | کد خبر : 33321
 • Print Friendly

  استاندار مازندران در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه؛

  مرز بین تخریب و انتقاد مشخص شود / نگاه شرق و غرب در مازندران وجود ندارد

  ربیع فلاح در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه با بیان اینکه بحث در زمینه انتقاد باید مرز بین تخریب و انتقاد مشخص شود، اظهار کرد: انتقاد سازنده و آگاهانه سبب پیش‌برد امور شود که حتماً مورد توجه قرار گیرد.

  rabi-fallah-ostandar5

   

   

   

  به گزارش شرق پرس ربیع فلاح جمعه‌شب ۱۶ مردادماه امسال در مراسم تجلیل از اصحاب رسانه مازندران که در سالن هلال‌احمر ساری برگزار شد، اظهار کرد: این روزها مازندران میزبان شهیدان غواص است که با دستان مردم استان تشییع می‌شوند.

   

   

   

  وی با بیان اینکه ارزش و جایگاه قلم در دین اسلام تا چه حدی والاست، افزود: به‌طوری‌که خداوند در قرآن مجید که کتاب حیات و نجات‌بخش انسان‌هاست، از قلم یاد کرده و به آن سوگند می‌خورد.

   

   

  استاندار مازندران تصریح کرد: تجلیل و بزرگداشت از خبرنگاران و مسئولان رسانه‌ها، در واقع تجلیل از دانایی و آگاهی، خرد و اندیشه و گام در مسیر روشن‌گری و بصیرت‌افزایی است.

   

   

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه رسانه‌های گروهی به‌عنوان یک ظرفیت و سرمایه اجتماعی در جامعه محسوب می‌شوند، گفت: همه ما در مازندران باید تلاش کنیم تا از این ظرفیت بزرگ برای توسعه و بالندگی استان استفاده کنیم.

   

   

  فلاح ادامه داد: اگر بخواهیم رسالتی برای خبرنگاران قائل شویم باید بگوییم وظیفه اصلی خبرنگاران امر به معروف و نهی از منکر است.

   

   

  وی با بیان اینکه حفظ و گسترش سرمایه اجتماعی به کار ارزشمند رسانه‌ها مرتبط است، اضافه کرد: از خبرنگاران انتظار داریم برای استیفای حقوق مردم کوشا باشند و در این زمینه دولت را یاری کنند.

   

   

  استاندار مازندران یادآور شد: کاشتن بذر امید در دل و ایجاد اعتماد برای مردم سبب می‌شود مردم با امیدواری در تمام زمینه‌ها مشارکت کنند و موجب ایجاد تحرک در جامعه می‌شود.

   

   

  این مقام مسئول با تاکید بر افزایش قدرت نقد و انتقاد در جامعه، خاطرنشان کرد: باید آستانه تحمل در این زمینه را بالا ببریم.

   

   

  فلاح با اعلام اینکه دولت تدبیر و امید مایل به رویکرد تعاملی با رسانه‌هاست، اظهار کرد: در سیاست داخلی و خارجی تلاش شده به‌جای تفاعل، تعامل سازنده در دستور کار باشد که مهم‌ترین آن مذاکرات هسته‌ای است که امروز به‌عنوان سند ارزشمند در تاریخ ایران و بین‌المللی باقی می‌ماند.

   

   

  وی با اعلام اینکه رویکرد انتقادانه و اصلاح‌طلبانه همراه با عقلانیت به‌دور از افراط و تفریط می‌تواند محرک اصلی توسعه در استان باشد، گفت: کسانی‌که توفیق فعالیت در زمینه مطبوعات پیدا می‌کنند یک توفیق الهی است و باید قدر و منزلت خود را بدانند و با همدلی و همزبانی برای توسعه استان گام بردارند.

   

   

  استاندار مازندران با بیان اینکه بحث در زمینه انتقاد باید مرز بین تخریب و انتقاد مشخص شود، اظهار کرد: انتقاد سازنده و آگاهانه سبب پیش‌برد امور شود که حتماً مورد توجه قرار گیرد.

   

   

  این مقام مسئول تصریح کرد: انتقاد به‌معنای عیب‌جویی هیچ لطفی ندارد، انتظار ما این است که رسانه‌ها انتقاد کنند و رویکرد اصلاح‌طلبانه داشته باشند تا نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و برای رفع آن اهتمام کنیم.

   

   

  فلاح با اشاره به اینکه در ارتباط با ضعف‌ها، باید دیدگاه‌ها و فعالیت‌های سازنده برای اصلاح امور داشته باشیم، اضافه کرد: رسانه‌های بیدار و آگاه، خود عامل بسیار مهمی برای مبارزه با فساد و سایر مشکلات هستند تا آنجایی‌که لازم است باید بحث تعهد، صداقت و امانت‌داری در این زمینه به‌عنوان شاخص مورد توجه باشد.

   

   

  وی یادآور شد: بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاهیان، نخبگان و صاحب‌نظران فضا را برای گفتمان مهیا کرده و به‌طور حتم به روند توسعه سرعت می‌بخشد.

   

   

  استاندار مازندران با اعلام اینکه نگاه غرب و شرق در مازندران وجود ندارد، گفت: هدف اصلی توسعه مازندران است که باید این موضوع استمرار داشته باشد تا آنجایی‌که در ترکیب مدیریت اجرایی استان توجه به تمامی مناطق بوده که این نگاه موجود مدیران استان است.

   

   

  این مقام مسئول با بیان اینکه در ابتدای امسال مقام معظم رهبری بر بحث همدلی و همزبانی تاکید داشتند، اظهار کرد: هر سال به‌مناسبت آغاز سال، موضوعی مورد توجه قرار می‌گیرد که امسال این موضوع احساس شده و باید آرامش در فضای گفتمان و جریانات سیاسی داشته باشیم و دولت اعتدال به تمام آحاد کشور توجه دارد.

   

   

  فلاح به بالا بودن ضریب امنیت مازندران در کشور اشاره کرد و گفت: شاخص ما در ارتباط با جرایم در گذشته ۱۲ بوده که الان در رتبه اول تا سوم قرار داریم.

   

   

  وی با بیان اینکه موضوع اشتغال و بیکاری از جمله چالش‌های جدی مازندران است، اضافه کرد: باید امسال تلاش شود رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی به‌عنوان محور توسعه فعالیت‌های ما باشد.

   

   

  استاندار مازندران تصریح کرد: درحال حاضر با توجه به کاهش قیمت نفت و پایین بودن درآمد اعتقاد ما بر این بوده اگر قرار است تحولی در استان ایجاد شود این مهم در گرو مشارکت جدی بخش خصوصی در تمام زمینه‌ها است که به‌راحتی به‌دست نمی‌آید.

   

   

  این مقام مسئول یادآور شد: همدلی و ایجاد فضایی امنیت و موقعیت برای سرمایه‌گذاران از جمله موضوعات مهم است که براساس بررسی‌ها سرمایه‌گذاران در رویکرد گذشته از مازندران خارج شده و جذب استان‌های دیگر می‌شدند درحالی‌که استان ما با برگزاری همایش‌های مختلف و حضور در شرایط و موقعیت‌های فراهم شده از جمله استان‌های موفق در بخش سرمایه‌گذاران است که در هفته دولت گزارشی در این زمینه ارائه می‌شود.

   

   

  فلاح با تاکید بر آموزش مهارت برای افراد جامعه، اظهار کرد: در بحث اشتغال باید برنامه مستمری برای فارغ‌التحصیلان و غیردانشگاهی در امر مهارت‌آموزی برای افراد علاقه‌مند فراهم شود که بسترهای آن با توجه به وجود ۲۲۰ کارگاه آموزشی و ۸۵۰ کارگاه آموزشی خصوصی در استان فراهم است.

   

   

  وی افزود: تلاش ما بر این است که افراد علاقه‌مند در شهرهای استان با حرف مختلف آشنا شده و به‌طور کامل از این ظرفیت بهره ببریم و این موضوع به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

   

   

  استاندار مازندران یادآور شد: رویکرد دولت تعامل با خبرنگاران در سطح کشور و استان است و پذیرای نقدهای سازنده و آگاهانه در مسیر توسعه استان هستیم.

   

   

  این مقام مسئول به روحیه خودانتقادی در جلسات اشاره کرد و افزود: متاسفانه از این موضوع برداشت نادرست و سوءاستفاده شده است.

   

   

  وی با تاکید بر اینکه رسیدگی و پیگیری شکایت از دستگاه‌ها در دستور کار ما قرار دارد، اضافه کرد: تاکنون یک مورد شکایت از دستگاه داشتیم که به‌طور جدی پیگیری می‌شود.

   

   

  استاندار مازندران در پایان از همکاری صمیمانه خبرنگاران پرتلاش که به‌عنوان ناظران و مشاوران مسئولان در حال تلاش هستند، تقدیر کرد.

   

   

   

   

   

   

   

  فارس

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “مرز بین تخریب و انتقاد مشخص شود / نگاه شرق و غرب در مازندران وجود ندارد”
  1. محمدتقی سلیمی خورشیدی گفت:

   عزل ونصب هاوجابجایی هم حسابه یاموارددیگرجناب اقای استانداراخیراچندتامدیران جابجاشدندحرف شمانقض میگندمیگی نه صبرکن


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار