In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ - ۱۰:۳۳ | کد خبر : 54347
 • Print Friendly

  مرگ ۸ نفر در مسمومیت با تریاک !

  علت مرگ بیشتر این افراد ناشی از مسمومیت با سرب تریاک اعلام شده است .

   

   

  شرق پرس: عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی از مرگ هشت تن در تهران به دلیل مصرف تریاک سرب دار از ابتدای امسال تا زمان حاضر خبر داد.
   
  محمدرضا قدیرزاده گفت: بارها برای وجود ناخالصی های سرب در مواد مخدر مصرف شده در معتادان به تریاک هشدارهایی داده شده است.
   
  وی عنوان کرد: این در حالی است که به علت نبود امکان تشخیص صحیح مسمومیت با سرب در سایر شهرهای کشور، امکان تعیین علت فوت دقیق بر اثر این مسمومیت وجود ندارد و و آمار کشوری آن قابل احصاء نیست؛ به همین علت به نظرمی رسد که آمار فوتی های ناشی از مسمومیت با سرب موجود در تریاک بیش از فوتی های تهران باشد.
   
  به گفته این عضو گروه مطالعات اعتیاد مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، تابلوی فوت بیشتر این افراد آنسفالوپاتی (سندروم همراه با اختلال کلی در کارکرد مغزی ) ناشی از مسمومیت با سرب است.
   
  به گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، وی در خصوص علائم مسمومیت این نوع مسمومیت اظهار کرد:علائم مسمومیت مزمن با سرب به صورت غیراختصاصی و شامل کم خونی، ضعف و بی حالی، درد شکم، یبوست مزمن، دردهای استخوانی و مفصلی و حتی ضعف عضلانی است.
   
  قدیرزاده درباره تشخیص قطعی این مسمومیت افزود: تشخیص قطعی مسمومیت با سرب با انجام آزمایش تشخیص با تعیین سطح سرمی در خون است. بیماران با مشاهده چنین علائمی باید حتما به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه کنند و تحت درمان تخصصی قرار گیرند.
  در سال گذشته(۱۳۹۴)، جان سه هزار و سه تن را گرفت. این آمار در مقایسه با سال ۱۳۹۳ که مرگ های ناشی از سوءمصرف مواد مخدر ۲ هزار و ۹۸۶ تن بود، ۶ دهم درصد افزایش داشته است.
   
  همچنین در سال گذشته استان های تهران با ۷۲۹، خراسان رضوی با ۳۱۱ و فارس با ۲۳۴ فوتی بیشترین و استان های کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲، خراسان شمالی با ۱۵ و بوشهر با۱۶ فوتی کم ترین آمار تلفات سوءمصرف مواد مخدر را داشتند.
   
  همچنین سعید صفاتیان، رئیس کارگروه کاهش تقاضای اعتیاد کمیته مستقل مبارزه با موادمخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش تر در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد:قاچاقچیان مواد مخدر به دلیل ارزانی سرب، همچنان تریاک را با این ماده نصف به نصف مخلوط می کنند که مصرف آن معتادان را مسموم می کند و کبد، طحال، کلیه و در نهایت مغز آنان را از بین می برد.
   
  وی اضافه کرد: بدن ما روزانه به سه میلی گرم سرب نیاز دارد، اما اگر یک معتاد بخواهد نیم گرم تریاک مصرف کند، ۵۰۰ میلی گرم (نیم گرم) سرب به بدنش وارد می شود که این موضوع بسیار خطرناک است، چون میزان سربی که وارد بدنش می شود ۱۵۰ برابر بیشتر از حد معمولی می شود./خبرانلاین
   
   
   
   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار