In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ - ۸:۳۸ | کد خبر : 70202
 • Print Friendly, PDF & Email

  مهار آتش‌سوزی “پارک ملی پابند” با کمک بالگرد

  آتش سوزی پارک ملی پابند در شرق مازندران با کمک یک دستگاه بالگرد و با تلاش مامورین حفاظت محیط زیست مهار شد...

  مهار آتش‌سوزی پارک ملی پابند با بالگرد شرق مازندران

   

  به گزارش شرق مازندران بهع نقل از ایسنا, رئیس پارک‌ملی پابند در شرق مازندران گفت: آتش‌سوزی در منطقه «سیاه خانی» واقع در مرتفع‌ترین منطقه پارک ملی پابند به وقوع پیوست که با تلاش دو روزه نیروهای پارک ملی پابند،بهشهر و منابع طبیعی آتش مهار شد.این آتش سوزی از ساعت ۱۹ سوم شهریور ماه تا روز یکشنبه به مدت دو روز ادامه داشت.

   

  علی کلانه با اشاره به اینکه به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه کار مهار آتش‌سوزی برای نیروهای اجرایی مشکل بود، بیان کرد: اغلب پوشش گیاهی این منطقه جنگلی عمدتا شامل درختان راش، بلوط و ممرزهستند که حدود یک هکتار ازاین پوشش جنگلی درآتش سوخت.

   

  رییس پارک‌ملی پابند با بیان اینکه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان برای خاموش کردن آتش‌سوزی به یک دستگاه بالگردبه منطقه اعزام شدند، اظهار کرد: برای اولین بار بالگرد توسط محیط زیست استان در چنین عملیاتی به کار گرفته شد که بسیار هم موفق بوده است.

   

  کلانه درپایان افزود: باتوجه به این تجربه، پرواز بالگرد برای اطفای حریق در جنگل هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد و برای مناطق صعب العبور موثرتر است.

   

   پارک ملی پابند (هزارجریب)  محدوده نسبتا وسیع با مساحت ۲۴هزار و ۶۶۸هکتار در جنوب شهرستان های نکا و بهشهر که از سال ۱۳۸۲ و در پی فرآیند شناسایی  و موافقت شورا عالی حفاظت محیط زیست به عنوان پارک ملی مورد تصویب قرار گرفت.

   

  این منطقه با توجه به شرایط و وضعیت فیزیوگرافی و اقلیمی، معرف نواحی کوهستانی و مرتفع شرق مازندران بوده و رویشگاه  و زیستگاه گونه های شاخصی ازگیاهان و جانوران در این نواحی می باشد.

   

  ارس، بلوط، قوچ و میش و پلنگ از گونه های شاخص و منحصر به فرد گیاهی  و جانوری در این نواحی است.

   

   

   

 • برچسب ها : , , , ,
 • 

  نظرات

  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار