In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۲ | کد خبر : 47812
 • Print Friendly

  نگرانی جدی پسا انتخاباتی در مازندران

  تفرقه ، تنش و اصطکاک نگرانی جدی دوران پسا انتخابات مازندران است چون به خوبی می دانیم دود تنش بین نماینده شهر و شهردار، به چشم مردم خواهد رفت و اسیب بسیار زیادی به مردم خواهد زد و باعث می شود مردمان یک حوزه انتخابیه چهار سال تنش را ببینند .

  نگرانی جدی پسا انتخاباتی در مازندران

   

   

   

  شرق پرس: آیا رفاقت کاندیداها در مازندران جایگزین رقابت می‌شود؟ این سوالی است که مردم در برخی حوزه های انتخابیه از هم می پرسند.

   

   

  بالاخره انتخابات مجلس دهم با تمام حساسیت های منحصر بفرد خود در مازندران به پایان رسید اما نگرانی هایی جدی برای مازندران و مردمانش وجود دارد.

   

   

  سوت اتمام رقابت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مازندران زده شده است و باید گفت مردم مثل همیشه گل کاشتند به واقع پیروز واقعی آنها هستند مردم با حضور در انتخابات سبب اقتدار و امنیت ملی کشور شدند.

   

   

  مردم هر آن چه باید، را انجام دادند اما از برخی تحرکات کاندیداهای پیروز و شکست خورده و برخی از حامیان آنها در این روزها، بوی تفرقه ، تنش و اصطکاک به مشام می رسد.

   

   

  در برخی از حوزه های انتخابیه مواردی از تنش بین کاندیدای شکست خورده و پیروز دیده می شود که جای نگرانی دارد . برخی از کاندیداها هم بازی را به حامیان خود کشیده اند.هر چند این تنش ها بیشتر در فضای مجازی دیده می شود اما باید برخی از شکست خورده ها در انتخابات قواعد بازی را بپذیرند و از تحریک احساسات مردم در کوچه و خیابان بپرهیزند .

   

   

  رعایت اخلاق انتخاباتی از مواردی است که باید کاندیداها ملزم به رعایت آن باشند ضمن اینکه قانون راه را برای اعتراض مشخص کرده و کاندیداهای معترض می توانند بدون حاشیه سازی مسیر را طی کنند.

   

   

  در برخی از شهرها متاسفانه شهردار و یا مسئول دیگر در حمایت و یا علیه کاندیدایی حرکاتی داشته که با توجه به رای آوری کاندیدا و اینکه باید چهار سال مسئولان در کنار هم برای توسعه و پیشرفت قدم بردارند کار را سخت کرده است.

   

   

  البته نمونه های موفقی در کم کردن تنش نیز وجود دارد . در حالیکه برخی ها حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار را حوزه ای حساس به لحاظ افزایش تنش ناشی از مسائل قومی قبیله ای و تعصبات بین دو شهرستان می دانستند اما دو کاندیدای اصلی این حوزه نقش بسیار مهمی در کم کردن تنش داشتند.

   

   

  مقداد نجف نژاد نماینده فعلی بابلسر و فریدونکنار پس از آنکه رای لازم را برای ورود به مجلس دهم بدست نیاورد و علیرغم همه گلایه ها، در اقدامی در خور تحسین در ساعات اولیه پس از شمارش آرا به رقیبش ولی ا… نانوا کناری برای جلب آرای مردم تبریک گفت و به این ترتیب فضای همدلی برای تلاش مسئولان در این حوزه انتخابیه را افزایش داد و تنش ها بشدت کاهش پیدا کرد . این نمونه می تواند در بسیاری از شهرهای دیگر اتفاق بیفتد.

   

   

  به هر روی انتخابات این دوره نیز با همه رقابت‌ها و حساسیت ها و تلخی و شیرینی برای کاندیداها و حامیان آنها و مردم و مسئولان به پایان رسید و نامزدهایی که بیشترین آراء را از مردم کسب کردند نمایندگان تمام مردم هستند و امیدواریم رفاقت جایگزین رقابت شود.

   

   

  اما نیک می دانیم که کم کردن تنش برخی کاندیداهایی که در مجلس دهم در قامت نماینده ظاهر خواهند شد به بیان و اظهار نظر حل انجام نمی شود و باید راه حلی پیشنهاد نمود.

   

   

  پیشنهاد ما ورود بزرگان استان مازندران برای از بین بردن و رفع سوء تفاهمات و کم کردن تنش بین برخی مسئولان است . آیت ا… طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران نقش مهمی در کم کردن تنش بین مسئولان دارند .

   

   

  از این حیث نگرانیم چون به خوبی می دانیم دود تنش بین نماینده شهر و شهردار، به چشم مردم خواهد رفت و اسیب بسیار زیادی به مردم خواهد زد و باعث می شود مردمان یک حوزه انتخابیه چهار سال تنش را ببینند و در تنش و اصطکاک هیچ فردی رنگ آرامش را به خود نخواهد دید.

  رضا تیموری

   

   

   

   

   

   

   

  شمال نیوز

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  نظرات در مورد » “نگرانی جدی پسا انتخاباتی در مازندران”
  1. سیدعلی عبداللهی گفت:

   سلام علیکم باتشکراز عزیز مون جناب امیرالحاج امیرخانلونکته مهمی که عزیزانی که به مجلس راه یافته اند باید مد نظر این عزیزان باشد اینکه فقط ستاد خودرا نبینند خیلی از کسانی که در ارتباط با رای اوردن کاندیدای مد نظر شان اقدامات بجائی درمحافل ومجامع داشته اند ولی درستاد اقایان حضور چشمگیری نداشته اند ودنبال این نبودند ونیستند که عزیزی که به مجلس راه یافته باید وامدار ایشان باشد که در انتخابات ریاست جمهوری در همین استان ما کارشان به رسانه ها رسیده بود که ماکه در ستاد بودیم چرا به ما توجهی نمی شود نماینده ها یا ریاست محترم جمهور یا نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری باید وامدار مردمی باشند که بدون هیچ چشمداشتی پای صندوق های رای امدند وچه زیبا این حماسه را به تصویر کشیدند افرین بر این مردم من خود دیده ام در محل ما کسانی که حضرت عباسی پای صندوق رای امدند ورای خودرا بهصندوق ریختند که از طریق کمیته امداد حضرت امام ارتزاق می کنند ؟؟؟؟؟؟/بله منتخبین ما وامدار این مردم هستند که باید بنشینند برای رفع معضلات ومشکلات جامعه اسلامی ما برنامه ریزی کنند در برنامه های خود فقط منافع مردم راببینند نه عده ای خاص را؟خلاصه این چهار سال با یک چشم به زدن سپری خواهد شد ودینی که داشته اند ادائ شد یا ….؟؟؟؟یک لطیفه:دریکی از سال ها معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران زائر عمره ما بود که از دوستان قدیم بود جلساتی در مدینه ومکه با این عزیز داشتیم ایشان عنوان می کردند فلانی بی معرفت چرا به ما در استانداری سر نمی زنید ؟؟؟؟؟بنده عرض کردم بنده چند بار امدم ولی مسوول دفتر حضرت عالی می گفتند در جلسه هستید وراهمون ندادند …. ایشان باور نمی کردند ..ولی در بازگشت ازاین سفر نیز …..بنده خدمت ایشان عرض کردم ماکه چیزی از شما مطالبه نخواهیم کرد ومطالبه ای نداریم ولی این اقای مسوول دفتر شما حتما این تصور را دارد اگر شماها با افرادی مثل ما ارتباطی داشته باشید وخبر های جامعه ومردم به شما انعکاس یابد دیگه ایشان نمی تواند مسوول دفتر شما باشد ؟؟؟؟ خدائی همینطور هم هست درهمین شهرمون داشتیم نمایندگان محترمی که مسوول دفتر اقایان هر وقت زنگ می زدیم یا مراجعه ای به دفتر داشتیم اظهار می کردند اقا تشریف ندارند کارتان چیه من پیگیری می کنم ؟؟؟؟خلاصه مردم بانمایندگان خود کاردارند انها وکیل شان هستند .. پیشنهاد ی به عزیزان نماینده دارم که بدون واسطه بامردم ارتباط داشته وسایتی را تعبیه کنند جهت ارتباط مردمی که خود شخصا با مراجعه به ان با نکته نظرات وپیشنهادات وانتقادات ومعضلات ومشکلات …مردم اشنا شوند که انشاالله همینطور است ضمن تبریک به همه عزیزانی که در مرحله اول به مجلس راه یافته اند وارزوی موفقیت وعزت وسلامت در پیگیری مطالبات مردم واقعا مردم کشور ما نمونه اند بااینکه این همه مشکل دارند مشکل ازدواج ومشکل اشتغال.مشکل مسکن و… جوانان تحصیل کرده خود ولی برای اقتدار نظام همیشه درصحنه اند افرین بر این غیرت وهمت سیدعلی عبداللهی بازنشته فرهنگی


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار