In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۳/۱۹ - ۱۸:۰۱ | کد خبر : 29164
 • Print Friendly

  واکنش نزدیکان بقایی به بازداشت وی؛ استقبال از احمدی نژاد در همدان تبعات داشت

  علی اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای دولت احمدی نژاد در رابطه با بازداشت بقایی گفت: سفر هفته پیش محمود احمدی نژاد به همدان و استقبال بی‌سابقه مردم از ایشان، نمی‌توانست بدون تبعات باشد.

  baghaee54

   

   

   

  شرق پرس: روز گذشته سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود از بازداشت حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور در دولت دهم خبرداد. وی اشاره‌ای به جزئیات بازداشت حمید بقایی نکرده و تنها گفت که بازپرس پرونده آقای بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور ســابق وی را روز دوشنبه احضار و برای او قرار بازداشت صادر کرد. 
   
   
   
  این در حالی است که حمید بقایی پیش از این در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در همین باره گفت: از عجائب روزگار ما همین را بگوییم که کسانی که مدام دایه مبارزه با فساد دارند و برای سرپوش گذاشتن روی ضعف‌های کاری خود مدام به دولت گذشته اتهام وارد می‌کنند، خودشان خلاف می کنند.
   
   
   
  معاون اجرایی رئیس جمهور دولت دهم افزود: یک صندوقی غیردولتی به نام صندوق قرض‌الحسنه شهیدان رجایی و باهنر وجود دارد که برخی از مقامات دولت یازدهم از جمله آقایان جهانگیری، فریدون، نوبخت و تعداد دیگری از این عزیزان آمده‌اند با تغییر اسناد و مدارک این صندوق، نسبت به انتقال صندوق به نام حقیقی خودشان اقدام کردند و بعدش رفته‌اند و به صورت غیرقانونی آن را تصرف کرده بعد هم برای اینکه رد گم کنند مرتب به جای اینکه مستندات متقن را منتشر کنند، مدعی هستند که این صندوق دولتی بوده، در دولت گذشته از دولتی به خصوصی تبدیل شده و در دوره ما مجددا از خصوصی به دولتی برگشته است و سعی می‌کنند با چنین اتهاماتی فرار به جلو کنند در حالی که برای این مورد هیچ سندی را هم ارائه نمی‌کنند. 
   
   
   
  وی افزود: بنده خودم رئیس هیئت امنای این صندوق هستم آقای جهانگیری آمده به صورت خلاف افراد را حذف کرده و خودشان را جایگزین کرده‌اند و این صندوق که توانایی مالی‌اش حدود ۱۲ میلیارد تومان است را به نام خودشان منتقل کرده‌اند و برای اینکه روی کارهای خودشان سرپوش بگذارند مرتب می‌گویند این صندوق دولتی بوده است.  
   
   
   
  باشگاه خبرنگاران پس از اعلام خبر بازداشت بقایی با دو تن از نزدیکان او تماس گرفت که هردو نسبت به علت یا علل بازداشت بقایی ابراز بی‎اطلاعی کردند و اظهار داشتند هنوز با وی ملاقاتی نداشتند. 
   
   
   
  همچنین صبح امروز یکی از مسئولان دفتر رئیس جمهور سابق ضمن گلایه از انتشار آخرین گفت‌و‌گو حمید بقایی  در باشگاه خبرنگاران گفت: هنوز وکیل مربوطه با وی دیدار نکرده است و علت بازداشت فعلا مشخص نیست. در ادامه تماسها یکی دیگر از نزدیکان وی علت بازداشت بقایی را شکایت نهاد و مسئله صندوق شهیدان رجایی و باهنر اعلام، ولی از توضیح بیشتر خودداری کرد.
   
   
   
  پیش از این علی اصغر حسینی وکالت حمید بقایی را برعهده داشت وی پس از انتشار خبر بازداشت بقایی به باشگاه خبرنگاران گفت که تاکنون هیچ‌گونه اطلاعاتی در مورد جزییات بازداشت دریافت نکرده است و همچنین رسما وکالت بقایی را برعهده ندارد.
   
   
   
  علی اکبر جوانفکر یکی دیگر از نزدیکان بقایی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران، در پاسخ به این سئوال که علت بازداشت “حمید بقایی “معاون اجرایی رئیس جمهور سابق چه بوده است، گفت: باید از دستگاه قضایی سوال کنید که علت این بگیر و ببند چیست؟
   
   
   
  مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای رییس جمهور سابق گفت: چطور ممکن است سخنگوی دستگاه قضا از بازداشت معاون اجرایی رئیس جمهور سابق خبر داشته باشد اما نداند که چرا او را بازداشت کرده اند؟!
   
   
  سکوت ایشان نسبت به دلیل بازداشت باعث شده است تا بد‌اندیشان در سطوح رسانه‌ای به طرح اتهامات واهی علیه بقایی بپردازند. مسئولیت این رفتار غیراخلاقی با کیست ؟
   
   
   
  وی تاکید کرد که گاهی جای شاکی و متهم عوض می‌شود و دور از ذهن نیست که در موضوع بقایی چنین اتفاقی افتاده باشد.
   
   
   
  جوانفکر تصریح کرد که در هیچ مقطعی از سالهای پس از انقلاب ، دستگاه قضایی تا این اندازه مقتدر و حاکم مطلق نبوده است.
   
   
   
  مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای رئیس جمهور سابق اضافه کرد: سفر هفته پیش “محمود احمدی نژاد” به همدان و استقبال بی‌سابقه مردم از ایشان، نمی‌توانست بدون تبعات باشد.
   
   
   
  وی با بیان اینکه هرگونه اتهام مالی که از سوی اعضای دولت یازدهم به دولت نهم و دهم وارد می‌شود را باید منوط به تایید و اعلام از سوی قوه‌ی قضاییه دانست و گفت: جوسازی‌های رسانه‌ای این افراد هیچ اعتبار قانونی ندارد و در مورد بقایی هم همین‌طور است تا به حال هیچ اتهامی وارد نشده و قوه قضاییه باید اتهام را برای ایشان تعریف کند.
   
   
  با گذشت نزدیک به دو روز از دستگیری حمید بقایی همچنان تلاش‎های خبرنگاران باشگاه خبرنگاران از مراجع مسئول قضایی جهت دریافت توضیحات تکمیلی قرین موفقیت نبوده و حتما بر مبنای ملاحظات قانونی است که بر اساس آن تا اثبات اتهام و جرم حق ورود به جزییات وجود ندارد. در همین حال سخنگوی دولت در نشست خبری صبح امروز در این خصوص گفت: دولت از زمان شروع به کار خود با اسنادی که در دست داشت، برخی از تخلفات دولت قبل را مشاهده کرد و بسیاری از تخلفات بدون رسانه‌ای شدن به دستگاه قضایی ارجاع شدند. 
   
   
   
  دادستان کل کشور نیز درباره بازداشت بقایی و اتهام وی اظهار داشت: فعلا این فرد بازداشت است و تحقیقات انجام می‌شود، مسائلی نسبت به این فرد مطرح است که در حال تحقیق هستیم.
   
   
   
   
   

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار