In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۰ | کد خبر : 62321
 • Print Friendly

  واکنش های جهانی به فرمان ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا

  فرمان جدید افراد در سفر و خانواده هایشان را نادیده گرفته است و باعث ضربه به شرکت های تجاری و دانشگاه هایی که کارمندان یا دانشجویانشان از کشورهای هدف بودند، شده است.

   
   
  دستور اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور اسلامی نه تنها موجب خشم مردم آمریکا شده، بلکه از سوی متحدان و مخالفان آمریکا هم مورد انتقاد قرار گرفته است.
   

  پارسینه به نقل از رویترز نوشت: پس از فرمان اجرایی بحث برانگیز ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور اسلامی به ایالا متحده، فعالان مدنی و سیاست مداران حزب دموکرات به این تصمیم اعتراض کرده و وعده داده اند که با این فرمان مبارزه خواهند کرد.

  یک روز پس از آشفتگی، آشوب و تظاهرات در چندین فرودگاه در سراسر کشور، یک قاضی فدرال در بروکلین نیویورک، با تعلیق موقت این فرمان موافقت کرد.

  واکنش های جهانی به فرمان ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا

  معترضان در خارج از دادگاه بروکلین و فرودگاه های دالاس، شیکاگو، نیویورک و سایر شهرهای آمریکا از این حکم حمایت کردند، اما آنها مبارزه ای سخت تر را پیش رو دارند، چرا که این حکم هم فرمان ترامپ را لغو نکرده است.

  دونالد ترامپ، تاجری که توانست با موفقیت از ترس آمریکایی ها درباره حملات تروریستی استفاده کند، در جریان کمپین انتخاباتی خود وعده داده بود ورود مهاجران و پناهجویان از مناطقی که کنگره می گوید خطر بالایی دارند را به دقت مورد بررسی قرار دهد.

  او روز شنبه هم در دفتر بیضی کاخ سفید به خبرنگاران گفت که این فرمان «ممنوعیت مسلمانان» برای ورود به آمریکا نیست و ادامه داد «این [فرمان] خیلی خوب کار می کند. آن را در فرودگاه ها و جاهای دیگر می بینید».

  وزارت امنیت داخلی آمریکا می گوید ۳۷۵ مسافر تحت تاثیر این فرمان قرار گرفتند که ۱۰۹ نفر از آنها در سفر بودند و از ورودشان به خاک آمریکا جلوگیری شد و ۱۷۳ نفر هم توسط خطوط هوایی و پیش از سوار شدن به هواپیما متوقف شدند.

  فرمان جدید افراد در سفر و خانواده هایشان را نادیده گرفته است و باعث ضربه به شرکت های تجاری و دانشگاه هایی که کارمندان یا دانشجویانشان از کشورهای هدف بودند، شده است.

  پگاه رحمانی، ۲۵ ساله، چندین ساعت برای استقبال از پدربزرگ و مادربزرگش در فرودگاه دالاس منتظر شد. هر دوی آنها دارای کارت سبز بودند، اما رحمانی می گوید «با آنها رفتار خیلی خوبی نشده است».

  پدر بزرگ او ۸۸ ساله و نابینا است و مادربزرگش هم ۸۳ ساله است و اخیرا دچار حمله قلبی شده بود. آنها در حالی توانستند به هم برسند که صدای گریه در سالن بلند بود.

  چندین فرماندار دموکرات گفته اند که در حال بررسی چگونگی اعتراض قانونی به مسئله هستند و گروه های دیگر هم با ادعای اعمال تبعیض مذهبی، به دنبال اعتراض بر اساس قانون اساسی هستند.

  برخی رهبران صنایع فناوری ایالات متحده که از بزرگ ترین استخدام کنندگان کارمندان خارجی است، به کارمندانشان هشدار داده و این فرمان اجرایی را غیراخلاقی و غیرآمریکایی خوانده اند.

  تراویس کالانیک، مدیرعامل شرکت فناوری «اوبر» می گوید «این ممنوعیت بر بسیاری از افراد بی گناه اثر گذار است» و وعده داده است که در دیدار روز جمعه درباره این موضوع در کاخ سفید صحبت کند.

  مسافران عرب در خاورمیانه و شمال آفریقا این فرمان را تحقیرآمیز و تبعیض آمیز خوانده اند و ایران وعده داده است که تلافی کند.

  سودان که چندی پیش شاهد برداشته شدن تحریم ها از سوی ایالات متحده بود، این اقدام را «بسیار مایه تاسف» می خواند. یک مقام مسئول یمنی هم ابراز وحشت زدگی کرد.

  سفیر سابق عراق در واشنگتن می گوید ممنوعیت ترامپ برای کشوری که خود قربانی حوادث تروریستی بوده غیرمنصفانه است و می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

  بریتانیا، فرانسه و آلمان هم به عنوان متحدان ایالات متحده به انتقاد از این فرمان پرداخته اند. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، هم در توییتر خود با انتشار عکسش از ورود پناهجویان سوری استقبال می کند.

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار