In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۸ | کد خبر : 58289
 • Print Friendly

  وزیر خارجه آمریکا : به اندازه کافی ملاحظه کار نبودیم / در امور ایران دخالت داشتیم

  کری وزیر خارجه آمریکا گفت :سیا بطور مستقیم در برکناری نخست وزیر مصدق از قدرت در سال 1953 میلادی مداخله کرد, بنابراین ما این چنین در تاریخ ایران حضور داشتیم

   

  شرق پرس: وزیر خارجه آمریکا سازمان جاسوسی سیا را در براندازی دولت دکتر مصدق دخیل دانست.

   

   تسنیم به نقل از سایت اطلاع‌رسانی وزارت خارجه آمریکا نوشت: جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به نقش سازمان جاسوسی سیا دربراندازی دولت مصدق اذعان کرد.

   

  جان کری در صحبتهای اخیر خود در دانشگاه شیکاگو گفت من هیچ برنامه‌ای برای سفر به ایران ندارم، اما ایران کشور بسیار جالبی برای مطالعه است زیرا ایران یک کشوری با تمدن پنج هزار ساله است، البته نه به عنوان یک کشور، بلکه به عنوان یک تمدن.

   

  وی ادامه داد: حتی از سال ۱۹۷۹ میلادی و از زمان انقلاب (اسلامی) ایران، ما به اندازه کافی ملاحظه کار و دقیق نبودیم و ما در امور ایران دخالت داشتیم، به عنوان مثال «سیا» به طور مستقیم در برکناری نخست وزیر مصدق از قدرت در سال ۱۹۵۳ میلادی مداخله کرد. بنابراین ما این چنین در تاریخ ایران حضور داشتیم. در سال ۱۹۷۹ میلادی، زمانی که آنها سفارت ما را تصرف کردند و عده‌ای را (به اصطلاح) گروگان گرفتند، آن اتفاق تاثیری عمیقی بر سیاست داخلی ما داشت و یکی از علل اصلی شکست رئیس جمهور کارتر در انتخابات در برابر رونالد ریگان بود.

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار