In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۶/۰۲/۱۲ - ۱۹:۳۹ | کد خبر : 65449
 • Print Friendly

  وزیر کشور: به تولیدکنندگان زالوصفت نگوئیم

  رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: ما باید برای سرمایه‌گذاری و تولید، امنیت اقتصادی ایجاد کنیم و تولیدکننده و سرمایه‌گذار را به رسمیت بشناسیم و آنها را زالوصفت یا رانت‌خوار ننامیم

   

   

  وزیر کشور با بیان اینکه بزرگ‌ترین توفیق دولت در عرصه اقتصاد اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی بود، گفت: واقعا دولت در این زمینه به صورت ویژه سرمایه‌گذاری کرد و وزارت کشور پیگیر جدی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

  به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی  در گردهمایی معاونین هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع در وزارت کشور با اشاره به اینکه کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی دستاوردهای خوبی داشته است، اظهار کرد: اولویت اصلی ما در سال ۹۶ اجرای اقتصاد مقاومتی است. برنامه دولت در سال ۹۶ برای اجرای اقتصاد مقاومتی تهیه شده و به زودی ابلاغ می‌شود.

  وی در ادامه افزود: باید تلاش کنیم موضوع اقتصاد مقاومتی را به عنوان اولویت نظام با همکاری همه دستگاه‌ها اجرا کنیم. محور اقتصاد مقاومتی هم مردم هستند و اگر مردم را در این زمینه لحاظ نکنیم موفق نخواهیم شد. سال‌هاست شاهد یک روند کند در مشارکت دادن مردم در اقتصاد مقاومتی هستیم. این دولت سطح مشارکت مردم را افزایش داده  است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

  وزیر کشور تاکید کرد: ما باید برای سرمایه‌گذاری و تولید، امنیت اقتصادی ایجاد کنیم و تولیدکننده و سرمایه‌گذار را به رسمیت بشناسیم و آنها را زالوصفت یا رانت‌خوار ننامیم. همین کسی که بنز سوار می‌شود سه کارخانه و پنج هزار کارگر دارد. ما باید در قضاوت و داوری به گونه‌ای صحبت کنیم که مصداق صحبت‌های ما موجب ایجاد تفکر منفی نسبت به تولیدکنندگان نشود البته باید با رانت‌ها مقابله شود اما نباید با بزرگ‌نمایی و کلی‌گویی افکار عمومی را بد هدایت کنیم. هر کسی در چارچوب قانون سرمایه‌گذاری کرد باید قدردان او باشیم و زمینه را برای فعالیت او آماده کنیم. نباید به کسی که تولیدکننده و سرمایه‌گذار است بگوییم رانت‌خوار.

  وزیر کشور در ادامه گفت: در اقدامات اداری باید سهولت ایجاد کنیم، البته در این زمینه کار صورت گرفته است و دولت برای اولین بار ۱۸۶ اختیار را به دستگاه‌های متناظر در استان‌ها واگذار کرده است. استان‌ها هم باید ایجاد پنجره واحد را در اولویت خود قرار دهند و در کمترین زمان تسهیلات را برای تولیدکنندگان ارائه کنند.

  وی خطاب به معاونان امور اقتصادی استانداران کشور، تصریح کرد: شما باید به صورت سیستمی کار بخش خصوصی را پیگیری کنید. از سویی باید برای هر پروژه نظارت داشته باشید زیرا اگر نظارت نباشد کار انجام نمی‌شود، سیستم تشویق و تذکر هم لازم است.

  رحمانی فضلی ادامه داد: شما باید با بخش خصوصی به صورت سازماندهی شده و متشکل تعامل داشته باشید. ما اولویت‌هایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ در نظر گرفته‌ایم که این اولویت‌ها به شما ابلاغ می‌شود. این دستورالعمل در واقع مانیفست کار شماست. شما باید جدولی برای این اولویت‌ها تعیین کنید و آنها را اجرایی کنید، این توقع ما از شماست.

  وی همچنین تاکید کرد: نظام اداری و بودجه‌ریزی کشور نیز باید اصلاح شود زیرا با این نظام نمی‌توان کارها را به سرعت پیش برد.

  وزیر کشور در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات ۲۹ اردیبهشت، اظهار کرد: انتخابات باید موجب تقویت سرمایه اجتماعی شود، نباید در انتخابات حرف‌هایی زده شود که موجب ایجاد قطب‌بندی در کشور شود یا زحماتی که در این ۳۸ سال کشیده شده را دچار خدشه کرده و موجب یاس و ناامیدی مردم شود. هر کسی می‌خواهد رییس‌جمهور شود باید بنای نظام را مستحکم‌تر کند نه اینکه اصل بنا را تخریب کند یا باورهای مردم را دچار خدشه کند.

  رحمانی فضلی با اشاره به اینکه فضای رقابت‌های انتخاباتی خوب است، گفت: ما باید دنبال تحکیم انسجام ملی و سرمایه اجتماعی باشیم. اگر خلاف این انجام شود ضرر کرده‌ایم، زیرا انتخابات نه یک هدف، بلکه روش است. هدف ما تقویت دین خداست، این دین در نظام جمهوری اسلامی تبلور یافته و ما هم باید کارآمدی این نظام را افزایش دهیم. اگر روش‌های مسئولان موجب خدشه‌دار شدن دین خدا شود، اصلا قابل بخشش نیست. همه باید به این درک برسند کسی که خلاف این عمل کند صلاحیت گرفتن مسئولیت در نظام را نخواهد داشت.

  وی همچنین افزود: وزارت کشور به عنوان مجری و همچنین ناظران انتخابات نباید له یا علیه کسی اقدام کنند. اگر این اتفاق بیفتد ما یک کل را فدای جزء کرده‌ایم. هر کسی در وزارت کشور با هر گرایش سیاسی نباید در انتخابات دخالت کند.

  وزیر کشور با اشاره به فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی، گفت: ما شاهد شعور سیاسی بالا و هوشمندی احزاب هستیم. در ظرف ۳۸ سال بعد از انقلاب سال‌های ۹۴ و ۹۵ بهترین سال‌های تعامل احزاب بوده که شاهد کمترین برخورد قضایی و امنیتی با احزاب بوده‌ایم، یکی از مهمترین دلایل آن هم پختگی خود احزاب است.

  رحمانی فضلی همچنین گفت: خیلی‌ها دنبال تحریک مسائل اقوام و اقلیت‌ها هستند اما به دلیل پختگی مردم انسجام آنها و اعتمادشان به نظام در این زمینه تهدیدی وجود ندارد. ما باید قدر سرمایه اجتماعی را بدانیم و آن را دچار خدشه نکنیم. خوشبختانه ما هیچ موضوع امنیتی خاصی که در کشور تنش ایجاد کند نداریم و علیرغم همه تهدیدات و اقدامات مخالفین منطقه‌ای از جمله گروه‌های تروریستی، برخی کشورهای منطقه‌ای و کشورهای خارج از منطقه، امنیت کشور ما حاصل شده است. این اعتراف دوست و دشمن است.

  وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به مسائل اجتماعی کشور، گفت: یکی از قله‌های بلند توفیق دولت، ساماندهی آسیب‌های اجتماعی است. دولت به جای سرپوش گذاشتن بر آسیب‌های اجتماعی در این زمینه مطالعه انجام داد که حاصل آن تقدیم رهبری شد و ایشان این مطالعات را به دقت بررسی کردند و دستور تکمیل آن را صادر کردند.

  یک سال دستگاه‌های مختلف کشور روی این مطالعات کار کردند و در جلسه با رهبری خود ایشان سازوکارها و اولویت‌ها را مشخص کردند و گفتند به این موضوع ۲۰ سال دیر توجه شده است حالا باید با اقدام سریع و فوق‌العاده این ۲۰ سال جبران شود. رییس‌جمهور هم پیگیری مسائل اجتماعی را از من مطالبه کرده و ما هم جلسات را به صورت مرتب برگزار می‌کنیم. خوشبختانه با اقدامات انجام شده همه شاخص‌های آسیب‌های اجتماعی بهبود داشته است و رهبری هم فرموده‌اند که از عملکرد و روند کار در این حوزه خرسندم.

  وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه کشور در حوزه شاخص‌های کلان اقتصادی دستاوردهای خوبی داشته است، تصریح کرد: تورم تک رقمی، افزایش صادرات نفتی، رشد اقتصادی، ثبات در عرصه قیمت‌ها، ارائه تسهیلات برای واحدهای تولیدی، طراز تجاری مثبت و جذب سرمایه خارجی بخشی از دستاوردهای دولت در حوزه اقتصادی است.

 • برچسب ها : ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار