In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۱ | کد خبر : 45195
 • Print Friendly

  وقتی دانش آموز دبستانی به دلیل شهریه۱۴۵ هزار تومانی اخراج می شود!

  علی رغم آنکه بر اساس قانون اجرایی و داخلی مدارس، امکان اخراج مستقیم دانش آموزان از مدارس وجود ندارد یک دانش آموز استان البرز از مدرسه اخراج شد.

   

   

  شرق پرس: مسئولان دبستان پسرانه «لقمان حکیم» در محله پیش آهنگی در مرز شهر کرج و کمالشهر در استان البرز، پس از آنکه متوجه شدند، یکی از دانش آموزان شهریه ۱۴۵ هزار تومانی مدرسه را نپرداخته، تصمیم به تنبیه این دانش آموز گرفته و سپس وی را از مدرسه اخراج کردند.

   

  مادر این دانش آموز در این باره به خبرنگار ما می‌گوید: اولیای مدرسه از‌‌ همان روز ثبت نام، بر اساس روال جاری برای ثبت نام اتباع دیگر کشور‌ها، از ما شهریه می‌خواستند، اما از ایشان خواستم که تا پیدا شدن شغلی برای شوهرم، به ما مهلت دهند، چون شوهرم بیکار است و با اینکه هر روز برای کارگری به میدان می‌رود، بیکار است و اموراتمان نمی‌گذرد. با این شرط، پسرمان را در مدرسه ثبت نام کردیم، اما تا امروز نتوانسته‌ایم شهریه مدرسه را فراهم کرده و پرداخت کنیم.

   

  او در تشریح ماجرا می‌افزاید: چند نوبت به دانش آموزمان بابت پرداخت نشدن شهریه تذکر داده بودند تا اینکه روز دوشنبه، مانع از حضور پسرم در کلاس درس شده و او را تمام مدت در حیاط مدرسه نگه داشتند و پس از آن اخراجش کردند. البته با مراجعه شوهرم به مدرسه و درخواست از مسئولان مدرسه که بگذارند پسرمان در کلاس حضور داشته باشد، چند روز دیگر به ما مهلت دادند.

   

   

  مادر این دانش آموز در پاسخ به اینکه آیا کل شهریه مصوب برای دانش آموزان اتباع بیگانه همین مبلغ ۱۴۵ هزار تومان است؟، می‌گوید: بله. البته جز این مبلغ، اولیای مدرسه از تمامی دانش آموزان، چه اتباع دیگر کشور‌ها باشند و چه دانش آموزان ایرانی، ۵۰ هزار تومان هم به عنوان «کمک به مدرسه» دریافت می‌کنند که هنوز نتوانسته‌ایم آن را هم پرداخت کنیم. باور کنید، خرج خانه‌مان را من با بساط کردن و دستفروشی در می‌آورم و کرایه خانه ۱۸۰ هزار تومانیمان را هم سه ماه است که نتوانسته‌ایم پرداخت کنیم.

   

  او در ادامه می‌گوید: یکی از خیرین که ما را می‌شناسد، قرار است، شهریه مدرسه را واریز کند که اگر این گونه شود، مشکل حل خواهد شد. اگر این گونه نشود، سعی می‌کنیم با قرض و قوله شهریه را پرداخت کنیم تا پسرمان را به کلاس راه دهند.

   

  این در حالی است که پیش از آغاز سال تحصیلی جاری، دستوری به نقل از رهبر انقلاب رسانه‌ای شد که هرچند پیش‌تر مشابه آن به نقل از ایشان بیان شده بود، اما این بار واضح‌تر بیان می‌شد: «هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل بازبمانند و همه آن‌ها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند».

   

   تابناک می نویسد؛ تأکیدی مشدد که بر اساس آن شاهد حضور گسترده دانش آموزان مهاجر افغانستانی در مدارس کشورمان هستیم و بر اساس آن می‌توان نتیجه گرفت، هیچ عاملی نباید مانع از حضور این دانش آموزان در کلاس‌های درس شود؛ چه شهریه باشد و چه حتی موارد مهم تری مانند غیرقانونی بودن حضور ایشان در کشورمان.

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار