In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ - ۸:۱۵ | کد خبر : 32297
 • Print Friendly

  با هدف ایجاد اشتغال در روستا:

  پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان گیاهان دارویی در شرق مازندران

  احمدی با بیان اینکه با ارائه تسهیلات و ایجاد اشتغال از مهاجرت روستاییان به شهر کاسته می‌شود, تصریح کرد: از مزایای کشت گیاهان دارویی این بوده که با کمترین هزینه می‌توان درآمد روستاییان را افزایش داد.

  giahan-daroee5

   

   

  به گزارش شرق پرس به نقل از تسنیم جعفر احمدی در کارگروه اقتصادی شهرستان، اظهار داشت: امسال که مزین به سال همدلی و همزبانی دولت و ملت بوده، باید با ارائه تسهیلات فضا را برای رونق اقتصادی در جامعه و روستاها فراهم کنیم.

   

   

   

   

  وی با اشاره به نقش مهم کشت گیاهان دارویی در منطقه, افزود: گیاهان دارویی ارزش اقتصادی فراوانی دارند که با کشت آن در مناطق روستایی می‌توانیم برای جوانان این منطقه اشتغالزایی ایجاد کنیم.

   

   

  احمدی با بیان اینکه با ارائه تسهیلات و ایجاد اشتغال از مهاجرت روستاییان به شهر کاسته می‌شود, تصریح کرد: از مزایای کشت گیاهان دارویی این بوده که با کمترین هزینه می‌توان درآمد روستاییان را افزایش داد.

   

   

  فرماندار نکا گفت: با دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه بقیه الله برای سرمایه ‌گذاری تفاهم نامه ای منعقد شده و جهادکشاوزی عزم جدی و نظارت کافی برای بررسی وام‌ها و کشت انواع گیاهان دارویی داشته باشد.

   

   

  وی گفت: با ایجاد کارگروه‌های تعاونی روستایی, کشت این نوع گیاهان به صورت علمی صورت بگیرد.

   

   

  فرماندار نکا با تاکید بر راه اندازی پایگاه متمرکز کشت داروهای گیاهی در منطقه، بیان  داشت: با این  اقدام علاوه بر نظارت کشت داروهای گیاهی در روستاهای شهرستان، بتوانیم شهرستان‌های اطراف را نیز زیر پوشش قرار دهیم.

   

   

  رئیس کمیته امداد شهرستان نکا نیز در این جلسه گفت: در منطقه  هزار جریب نکا می‌توان گیاهان فراوانی از جمله مریم گلی، گزنه، نعنا،گل همیشه بهار، بنفشه و گل گاو زبان پرورش داد.

   

   

  ساداتی افزود: باید از طریق پایگاه‌های بسیج, نیروهای روستایی را مشخص کنیم.

   

   

  وی گفت: در گذشته نگرانی ما بازار تولید بوده اما اکنون بستر برای  کاشت، داشت و برداشت مناسب این محصولات آماده است.

   

   

  ساداتی تاکید کرد: اراضی شیبدار روستاهای کچپ محله، زیارت کلای لایی و استخرپشت برای کشت گیاهان دارویی مناسب بوده و اقدامات مناسب در  این زمینه انجام می‌شود.

   

   

   

   

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار