In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ - ۱۹:۱۳ | کد خبر : 46137
 • Print Friendly

  فتوای جنجالی باعث درگیری در برنامه زنده تلویزیونی شد

  فتوای جنجالی شیر دادن به بزرگسال در شبکه ال تی سی مصر باعث درگیری در برنامه زنده شد؛ اختلافی که به خاطر تفاوت رویکردها به یکی از احادیث جعلی و جنجالی منسوب به پیامبر اسلام (ص) روی داد.

   

   

  شرق پرسحدیث جعلی و موهن “شیر دادن به بزرگسالان” با هدف محرم شدن(!!)، از چالش های مهم برخی مذاهب اسلامی است.

   

   

  فتوای “شیر دادن به بزرگسال” در شبکه “ال تی سی” مصر باعث درگیری در برنامه زنده شد؛ اختلافی که به خاطر تفاوت رویکردها به یکی از احادیث جعلی و جنجالی منسوب به پیامبر اسلام (ص) روی داد.

   

   

  شیخ “عبدالعزیز البری” از شیوخ “الازهر” در این برنامه تلویزیونی با “عبده ماهر” پژوهشگر مصری درباره این فتوا به شدت به مشاجره پرداخت و پس از آن صحنه را ترک کرد. 

   

  پایگاه اینترنتی “رای الیوم” گزارش داد: ماهر به خاطر وجود کتاب تفسیر احادیث و سنت نبوی درباره حدیثی پیرامون این موضوع به شیخ البری حمله کرد و با عصبانیت، بخش هایی از کتابی را قرائت کرد که این حدیث موهن و مشمئز کننده را از “افتخارات اسلام” می داند!!

   

  اما شیخ البری در پاسخی منفعلانه، مدعی شد که این یک فتوا برای افراد خاص است و نه عموم مردم(!) که در آن زمان پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) این فتوا را صادر فرمودند(!!) چون اصلا راه حل دیگری وجود نداشت(!)

   

  فتوای جنجالی باعث درگیری در برنامه زنده تلویزیونی شد

   

  وی افزود: البته سنت های “صحیح” و بسیار جنجالی تر از این موضوع وجود دارد و این موضوع چندان عجیب نیست!

   

  در ادامه، البری که گویی پاسخ مناسبی برای سوال ماهر نداشت، وی را به فتنه گری متهم کرد و شیوه گفت وگوی وی، داد زدن و حمله به شخصیت های الازهر را مورد انتقاد قرار داد و تهدید کرد که اگر گفتگو به این روش ادامه پیدا کند، از استودیو خارج می شود.

   

   

  اما ماهر با ادامه حملاتش، برخی از شیوخ الازهر و مولفان کتبی مانند آنچه در این برنامه همراه آورده بود را به حماقت متهم کرد و باعث شد شیخ الازهر از استودیو خارج شود.

   

   

  گفتنی است، حدیث جعلی و موهن “شیر دادن به بزرگسالان” با هدف محرم شدن(!!)، که به نقل از عایشه به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نسبت داده شده، از چالش های مهم برخی مذاهب اسلامی است، چرا که از یک سو در مهمترین منابع حدیثی عامه از جمله “صحیح” بخاری و “صحیح” مسلم نقل شده و قابل انکار نیست؛ و از سوی دیگر چنان شرم آور و موهن است که با هیچ توجیه و تفسیری قابل حل و فصل نیست و هیچکس آن را حتی درباره افراد عادی نمی پذیرد، چه رسد به خانواده و همسران رسول خدا (ص) از جمله عایشه و دیگر زنان مسلمان در صدر اسلام.

   

   

  این موضوع و برخی دیگر از مطالب موهن و احادیث جعلی موجود در کتب موسوم به “صحیح” اهل سنت، هر از چندی موجب بروز بحث و جدل های داغ در برخی رسانه ها ها و شبکه ها – به ویژه در مصر- می شود و افرادی که بدون تعصب و با نگاه منطقی به احادیث می نگرند، به شدت از این قبیل احادیث که موجب وهن اسلام و مسلمین می شود، انتقاد می کنند./جام

   

   

   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار