In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴ - ۸:۲۸ | کد خبر : 65510
 • Print Friendly, PDF & Email

  چه کسی بر کرسی ریاست مجمع تشخیص مصلحت می‌نشیند؟

  هاشمي شاهرودي را شايد بتوان تنها گزينه‌اي در ميان ساير گزينه‌ها دانست كه حكم مهم‌ترين سمت‌هاي اين كشور را از رهبري انقلاب دريافت كرده است. رياست قوه قضاييه، عضويت در شوراي نگهبان و رياست هيات عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قواي سه‌گانه از مهم‌ترين احكامي است كه تاكنون براي آيت‌الله هاشمي شاهرودي صادر شده است...

   

   

  ▪️در بین اسامی گزینه‌های احتمالی جانشینی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی که از همان روزهای نخست فوت او بر سر زبان‌ها افتاد، چهره‌های شاخصی دیده می‌شوند که البته همگی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت هستند.

  ▪️جایگاهی که صاحب آن باید شخصیتی مرضی‌الطرفین و شبیه‌ترین فرد از نظر رفتار سیاسی به آیت‌الله هاشمی باشد، می‌تواند در نخستین احتمال نام حسن روحانی را به خود ببیند. این گزینه نه از آن جهت که شانس بالایی برای انتخاب شدن به این سمت را داراست مطرح می‌شود، بلکه به این دلیل عنوان می‌شود که طبق تاریخچه تاسیس و فعالیت این مجمع رییس‌جمهوری نیز می‌تواند گزینه خوبی برای ریاست آن باشد.

  ▪️اما گزینه احتمالی دیگر برای این جایگاه، علی اکبر ناطق‌نوری است. اما او که از نزدیکان و معتمدین رهبری انقلاب است و ریاست دفتر بازرسی رهبری را هم برعهده داشته و به دلیل سابقه ریاستش بر قوه مقننه آشنایی خوبی با مجمع دارد، تنها در همان روزهای نخست پس از فوت آیت‌الله از نامش به عنوان یکی از گزینه‌ها یاد می‌شده است.

  ▪️موحدی‌کرمانی نیز از دیگر گزینه‌هایی بود که نامش مطرح می‌شد اما در نهایت به ریاست موقت مجمع رسید و شاید این احتمال برای او همچنان وجود داشته باشد که حکم ریاست ۵ ساله را از رهبری انقلاب دریافت کند.

  ▪️اما در این میان هرچند از چهره‌های دیگری همچون علی‌اکبر ولایتی و غلامعلی حدادعادل نیز نام برده شده است اما، انتخاب یک نفر دیگر از اعضای مجمع به عنوان ریاست آن قوت پیدا می‌کند و آن آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی است؛ گزینه‌ای که از همان ابتدای فوت آیت‌الله از او نام برده شد و تا به امروز که به زمان انتخاب ریاست مجمع نزدیک می‌شویم همچنان مطرح می‌شود، از شانس بالایی برای برگزیده شدن به این سمت برخوردار است.

  ▪️هاشمی شاهرودی را شاید بتوان تنها گزینه‌ای در میان سایر گزینه‌ها دانست که حکم مهم‌ترین سمت‌های این کشور را از رهبری انقلاب دریافت کرده است. ریاست قوه قضاییه، عضویت در شورای نگهبان و ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه از مهم‌ترین احکامی است که تاکنون برای آیت‌الله هاشمی شاهرودی صادر شده است، پس بعید نیست که او بتواند بار دیگر حکم مهمی را از رهبری انقلاب دریافت کند و آن ریاست بر مجمع تشخیص مصلحت نظام و جانشینی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی باشد. / اعتماد

   

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 

  نظرات

  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار