In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۴/۱۳ - ۸:۲۷ | کد خبر : 31017
 • Print Friendly

  گفتگو با هنرمند گلوگاهی:

  کسی که هنر کار می کند مسئله اش عشق است

  مصطفی محمود جانلو کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه تهران دارد و27 ساله است. آموزشگاهی بنام ترانه راه انداخته و در زمینه تخصصی موسیقی فعالیت می کند محمود جانلو از معدود هنرمندان شرق مازندران است که در زمینه تخصصی خود به فعالیت می پردازد و مدرکش را هم از بهترین دانشگاه کشور دارد .

  mahmodjanloo5

   

   

  به گزارش شرق پرس, مصطفی محمود جانلو ۲۷ ساله است و کارشناسی ارشد موسیقی از دانشگاه تهران را دارد و در حال حاضر مدیر آموزشگاه خودش به نام ترانه است  و در زمینه تخصصی موسیقی فعالیت می کند محمود جانلو از معدود هنرمندان شرق مازندران است که در زمینه تخصصی خود به فعالیت می پردازد و مدرکش را هم از بهترین دانشگاه کشور دارد.

   

   

  در ادامه گفتگو با این هنرمند گلوگاهی را می خوانید:

   

   

  در مدرسه شاگرد اول بودم

  رشته تحصیلی ام ریاضی بود توی مدرسه ای که در س می خواندم درسم از همه بهتر بود و شاگرد اول بودم تا قبل از امتحان نهایی سوم دبیرستان بود که تصمیم گرفتم برای کنکور رشته ام را عوض کنم و در کنکور هنر شرکت کنم   مشاوره ام می کردند که موسیقی را انتخاب نکنم و به رشته هنر نروم اما من این کار را نکردم و در کنکور هنر شرکت کردم و قبول شدم .

   

   

  خانواده ام می گفت درس ات که خوب است می توانی رشته دیگری بروی و در کنارش به موسیقی ادامه بدهی اما من علاقه ام بیشتر می شدو به سمت موسیقی کشیده می شدم که بعد از آن خانواده وقتی علاقه زیادم را دید کنار آمد .

   

   

  ساز اصلی ام تار است

  از ۱۵ سالگی به موسیقی علاقمند شدم و نبی احمدی اولین معلمم در زمینه موسیقی بود . به همراه پدرم که او هم همراهی ام می کرد به فرهنگخانه مازندران در ساری که آقای محسن پور مدیرش است می رفتم .وقتی برای اولین بار برای مشاوره در زمینه موسیقی به فرهنگخانه مازندران رفتم تا سازهای مختلف را ببینم و مشاوره شوم صدای تار را شنیدم و به محض شنیدن اولین مضراب به تار علاقمند شدم و صدای این ساز جذبم کرد و حالا ساز اصلی ام تار است در کنارش سه تار و دو تار و تنبک را هم یاد گرفتم کارهای دیگری که در زمینه موسیقی انجام دادم پژو هش در این زمینه بوده است که تشکیل بنیاد پژو هش موسیقی را نیز در دست اقدام داریم.

   

   

  هر کس رشته ای را انتخاب می کند که بخت و اقبال برایش بیاورد

  از نظر آینده شغلی در موسیقی ممکن است تامین نشوم . مشکل اصلی از اینجا شروع می شود که وقتی قضیه مالی مطرح شود علاقه خودم را کنار بگذارم که این به کار ضربه می زند به هر حال هر کس رشته ای را انتخاب می کند که بخت و اقبال برایش بیاورد بیشتر افراد به سمت رشته هایی می روند که بحث در آمد زایی در آن مطرح می شود اما من موسیقی را انتخاب کردم.

   

   

  هدفم این بود که توی گلوگاه آموزشگاه موسیقی بزنم

  من از همان اول که می خواستم رشته موسیقی برم یکی از اهدافم این بود که توی شهرستان خودم آموزشگاه موسیقی بزنم و خدا را شکر توانستم این کار را انجام دهم و آموزشگاه ترانه در حال حاضر دارای مجوز تدریس موسیقی از وزارت ارشاد است .این کار را کردم  تا علاقمندان گلوگاهی و شهرهای اطراف بتوانند در آموزشگاه تخصصی موسیقی و تحت نظر مربیان قوی و مجرب آموزش ببینند . به خاطر همین اسم ترانه را برای آموزشگاه انتخاب کردم تا زیر نظر آموزشگاه ترانه تهران که از آموزشگاههای درجه یک است باشد و هنرجویان برای مراحل تکمیلی مشکلی نداشته باشند.

   

   

  حمایت خانواده خیلی مهم است

  آنهایی که می خواهند موسیقی کار کنند حمایت خانواده اگر نباشد نمی توانند کار کنند حمایت خانواده خیلی مهم است اگر این حمایت نباشد ممکن است به هدف اصلی نرسیم. وقتی برای یادگیری موسیقی به ساری می رفتم و در مسیر   گلوگاه به ساری در رفت و آمد بودم خیلی سخت بود و اگر حمایت خانواده در آن زمان و حالا نبود نمی توانستم به هدفم برسم .

   

   

  هدف اصلی مصطفی کاسبی نیست

  در ادامه گفتگو همسر مصطفی محمود جانلو به جمع ما پیوست و گفت: مصطفی در زمینه کارش بسیار خوب است اخلاقش هم طوری است که از خودش تعریف نمی کند اما وقتی کسی در زمینه کار خود خوب باشد اینطور نیست که نتواند موفق باشد .او نه تنها در گلوگاه بلکه از کردکوی و شهرهای اطراف هم هنر جو دارد و سعی کرده در آموزشگاه خودش از بهترین مربیان برای هنرجو ها استفاده کند حتی اگر برای آموزشگاه صرفه مالی هم نداشته باشد چون برایش یادگیری از روی اصول خیلی مهم است.هدف اصلی مصطفی کاسبی نیست هر چند در کنارش باید در آمد هم داشته باشد و بتواند زندگی ما را تامین کند.

   

   

  در خاتمه این گفتگو محمود جانلو و همسرش از ما برای مطرح کردن فرهیختگان تشکر کردند و ابراز امیدواری کردند با کارهای فرهنگی گلوگاه و هنرمندان این خطه بیشتر به مردم شناسانده شوند و مورد تشویق قرار گیرند تا انگیزه ای برای دیگر جوانان گلوگاهی باشد.

   

   

  گفتگو از: سکینه نوری تیرتاشی

   

   

   

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 • 
  ۲ نظر برای “کسی که هنر کار می کند مسئله اش عشق است”
  1. خورشیدی گفت:

   هنراندازه وکمیت نیست هنرکیلووتن خروارنیست هنرقیمت ودلاروریال نیست هنرارزش وکیفیت است هنرلطافت است وطبع لطیف هنرعشق است وزیبایی هنرمندسازنده است والگوی نسل درحال رشدونسل سوم وچهارم تکلیف ورسالت مدیران هنری چیست؟تعامل هنرمندوجامعه سیاستگذاراست وتصمیم سازبین این دورکن هرچه قدرفاصله نزدیک ترباشداثرات وپیامدخوبی راشاهدخواهیم بودهنربرترازگوهرامدپدیدگفتگوی بسیارخوبی بودبسیارخرسندیم که خودش ازخودتعریف نکردمشک ان است که خودببویدنه انکه عطاربگویدزاویه دیدونگاه خبرنگاروشرق پرس قابل تقدیراست


  
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار