In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ - ۱۸:۲۵ | کد خبر : 53211
 • Print Friendly

  کلاهبرداری به بهانه تورهای زیارتی !

  معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران گفت : در ادامه رسیدگی به پرونده ، مشخص شد آژانس آل کوثر فاقد هرگونه سابقه ثبت و مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت است و متهم اصلی پرونده و همدستانش از این عنوان اقدام به کلاهبرداری می کردند.

   

   

  شرق پرس: افرادی که در پوشش اعزام تورهای زیارتی اقدام به کلاهبرداری می کردند شناسایی و دستگیر شدند.
   
   
   
  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ۱۳دی سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره درگیری در محدوده میدان فلسطین به کلانتری ۱۰۷ فلسطین اعلام شد. 
   
   
   
  با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که درگیری میان دهها نفر از متقاضیان سفر زیارتی به کشور عراق با مدیرِ آژانس مسافرتی آل کوثر به نام “محمد . ر” انجام شده است .
   
   
   
  با توجه به حساسیت ایجاد شده در محل تجمعِ ثبت نام کنندگان (شکات) و برای رسیدگی به شکایت آنان، مأموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین اقدام به انتقال مدیر آژانس مسافرتی آل کوثر به دادسرای ناحیه ۶ خارک کرده با توجه به دلایل ارائه شده از سوی شکات ، متهم با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی روانه زندان شد . 
   
   
   
  با صدور قرار وثیقه یک میلیارد تومانی برای متهم پرونده و با تأمین قرار مذکور از سوی همدستان وی ، “محمد . ر” موقتا در قالب مرخصی از زندان آزاد شده اما پس از آن دیگر به زندان مراجعت نمی کند ؛ لذا به دستور بازپرس شعبه ۱۳ دادسرای ناحیه ۶ تهران ، پرونده با موضوع “کلاهبرداری” برای رسیدگی و دستگیری متهم اصلی پرونده و سایر همدستانش در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . 
   
   
   
  کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تحقیقات میدانی و همچنین تحقیق از شکات پرونده اطلاع پیدا کردند که آژانس مسافرتی آل کوثر واقع در محدوده چهارراه ولیعصر با ارائه وعده و عوام فریبی ، مالباختگان را متقاعد به پرداخت مبالغی بین ۶۵۰ الی ۸۵۰ هزار تومان کرده است.
   
   
   
  در ادامه تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم پس از تأمین قرار یک میلیارد تومانی و متواری شدن، مجددا با همان کیفیت شروع به فعالیت کرده و در حال کلاهبرداری در سه استان اصفهان ، مشهد و تهران است ؛ لذا با شناسایی دفاتری با نام آل کوثر در این سه استان ، کارآگاهان به تمامی این استان ها اعزام شده و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که متهم اصلی پرونده در هیچ یک از دفاتر مذکور حضور نداشته است . 
   
   
   
  با توجه به حساست ایجاد شده در پرونده و افزایش تعداد مالباختگان و شکات پرونده ، تیم ویژه ای از کارآگاهان اداره چهاردهم تحقیقات شبانه روزی برای دستگیری متهم اصلی پرونده را در دستور کار خود قرار داده و سرانجام در ۱۴ خرداد امسال موفق به شناسایی متهم “محمد . ر” در حین تردد در حوالی خیابان نیاوران تهران شدند که قصد خروج از تهران را داشت که در یک غافلگیرانه دستگیر و اینبار با قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده روانه زندان شد .
   
   
   
  در ادامه ، دو نفر دیگر از متهمین پرونده و از همدستان متهم اصلی پرونده به نام “علیرضا . خ” معروف به علی مجیدی و “مجید . ب” نیز در حوالی پیچ شمیران و خیابان هنگام شناسایی و در ۲۳ خرداد امسال دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. 
   
   
   
  سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : در ادامه رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره چهاردهم اطلاع پیدا کردند که آژانس آل کوثر فاقد هرگونه سابقه ثبت و مجوز رسمی از سازمان حج و زیارت است و متهم اصلی پرونده و همدستانش با سوء استفاده از این عنوان اقدام به کلاهبرداری از شکات و مالباختگان کرده است. 
   
   
   
  سرهنگ محمد رضا ذاکر استقامتی با اشاره به ارزش چند میلیارد تومانی پرونده گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده ، متهم اصلی پرونده و همدستش جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند ؛ لذا از سایر شکات و مالباختگانی که بدین شکل مورد کلاهبرداری قرار گرفته و تاکنون اقدامی در خصوص طرح شکایت خود نداشتند دعوت می شود تا برای طرح شکایت خود به این اداره آگاهی در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
   
   
   
  پلیس هشدار داد : اسامی شرکت های زیارتی دارای مجوز رسمی در اختیار سازمان حج و زیارت و قابل دسترس از طریق سایت این سازمان است، لذا به همه شهروندان توصیه می شود قبل از هرگونه واریز پول به شرکت ها و آژانس های زیارتی از فعالیت قانونی آنها اطمینان حاصل کنند.
   
   
   
   
   
   

 • برچسب ها : ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار