In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۶:۴۶ | کد خبر : 59229
 • Print Friendly

  کودک ۳ ساله مازندرانی سوزن خیاطی را بلعید! + عکس

  عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل ادامه داد: همیشه در طفلی که علائم یک طرفه از قبیل خس‌خس یا عدم ورود هوا حین سمع ریه دارد ما را به جسم خارجی راهنمایی می‌کند

   

   

  شرق پرس: راحله مهرآئین امروز در گفت‌وگو با فارس از شهرستان بابل، اظهار کرد: خانواده دختر بچه سه ساله با مشکل خس‌خس سینه در وضعیت خوابیده به واحد رادیولوژی این مرکز مراجعه کردند که پس از رادیوگرافی قفسه سینه و تأیید آن توسط «سیتی اسکن» وجود یک سوزن سه سانتی متری در قسمت انتهای «نای» در برونکوس اصلی چپ این کودک مشاهده شد.

   

   وی افزود: خفگی در اثر بلع و آسپیراسیون جسم خارجی سومین علت مرگ در کودکان کمتر از یک سال در اثر حوادث قلمداد شده و چهارمین علت مرگ در سنین بین یک تا ۶ سالگی در اثر حوادث است.

   

  کودک 3 ساله مازندرانی سوزن خیاطی را بلعید! + عکس 

   

  رئیس واحد رادیولوژی بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل با اشاره به اینکه شیوع مرگ و میر در اطفال به‌علت جسم خارجی به‌خصوص در سن زیر یک سالگی بالا است، تصریح کرد: اجسام خارجی که توسط کودکان بلع می‌شود شامل سکه، سنجاق ته‌گرد، سنجاق قفلی، دکمه، آجیل شامل پسته، تخمه هندوانه، تخمه خربزه، فندق و بادام زمینی، تکه‌های بزرگ سبزی، نوک مداد، ته‌خودکار، قطعات دندان،تسبیح، اسباب بازی و سوزن است.

   

  مهرآئین خاطرنشان کرد: جسم خارجی می‌تواند در مری، معده، روده باریک، مجرای حنجره، نای و برونش جایگزین شود.

   

  وی عنوان کرد: نحوه خارج کردن جسم خارجی بسته به محل قرار گرفتن آن با روش‌های آندوسکوپی، برونکوسکوپی و جراحی انجام‌پذیر است.

   

  عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل ادامه داد: همیشه در طفلی که علائم یک طرفه از قبیل خس‌خس یا عدم ورود هوا حین سمع ریه دارد ما را به جسم خارجی راهنمایی می‌کند و در صورتیکه جسم خارجی در مری باشد، احساس وجود آن، قلقلک در گلو، اختلال بلع، بلع دردناک، تهوع، استفراغ، آبریزش از دهان از علائم بالینی است.

   

  این متخصص اضافه کرد: در بررسی ۶ هزار و ۸۴۲ مورد جسم خارجی که در ایران انجام شد ۹۵ موارد قابل پیشگیری است.

   

  رئیس واحد رادیولوژی بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل گفت: در اختیار قراردادن بادام، پسته، فندق، وسایل بازی کوچک و گرد، دانه تسبیح، دکمه و لوازم خیاطی بخصوص در دختر بچه‌ها باید با مراقبت باشد و به‌خصوص از انجام این کار در کودکان کمتر از چهار سال خودداری شود.

   

   

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار