In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۰۵/۱۳ - ۹:۴۶ | کد خبر : 33086
 • Print Friendly

  گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای به رسم خندوانه

  خندوانه شب گذشته حال و هوای پهلوانی به خود گرفته بود و به مناسبت روز ورزش باستانی و زورخانه‌ای میزبان تعدادی از پهلوانان این عرصه بود.

  images (2)

   

  شرق پرس :  همچنین برنامه ابتدا با ضربی که توسط مرشد زده می‌شد شروع گردید و جوان نیز که مثل مهمانانش لباس زورخانه پوشیده بود، جملات آغازین را به همراه همان مرشد بیان کرد و از حاضران برای شروع رخصت خواست و سپس شروع به چرخ زدن کرد تا از شدت سرگیجه مجبور شد بنشیند.

   

   

  *وقتی خندوانه کشدار می‌شود

  بعد از مدتی نیما با ادعای سابقه ی۱۵ ساله در این ورزش به همراه یک جفت میل سنگین وارد شد و حدود ۲۰ دقیقه گفتگوی بین جوان و نیما طول کشید زیرا این بار قسمت‌هایی را که مجبور به گرفتن دوباره آن شده بودند را نیز پخش کردند، که البته دراواخر این اتفاق کمی ریتم برنامه را کند کرد.

   

   

  سپس امیر کربلایی زاده به سبک و ضرب زورخانه‌ای روی صحنه آمد و در ابتدای کار به بهانه‌ خنده از ته دل، ادای خنده‌هایی را که با حروف الفبا شروع می‌شوند را درآورد و بعد حالات و رفتار کسی که سعی دارد لوله سوراخی را تعمیر کند راهم به صورت جذابی اجرا کرد و به سراغ خاطرات کودکی‌اش رفت.

   

   

  وی ابتدا از لباس سفید و نو کودکیش و تهدیدی که پدرش برای تمیز نگه داشتن آن به وی کرده بود این گونه گفت: بعد از پوشیدن آن با شوق و ذوق و احتیاط فراوان داشتم به سر کوچه می‌رفتم تا لباسم را به همه نشان دهم که از شانس خوب من اگزوز کامیونی که کیپ شده بود انگار با دیدن من باز شد و بعد من تبدیل شدم به یک زغال که فقط چشم‌ها و دندان‌هایش سفید بود.

   

   

  با همان وضعیت و ترس و لرز فراوان خودم را به خانه رساندم و پدرم که در حال بیرون رفتن بود بادیدن من گفت حیف که الان وقت ندارم تا کتکت بزنم! و بعد مرا کشان کشان با زنجیر موتور به شیر وسط حیاط بست و گفت که جایی نرو تا من بیایم، خلاصه آن روز با تلاش‌های بسیار بزرگتر‌ها و وساطت آن‌ها به تقریبا به خیر گذشت و من زنده ماندم!

   

   

  این کمدین سپس به سراغ خاطره ای دیگر از دوران مدرسه‌اش و ماژیکی که به ۳ نفر ابتدای صف می‌دادند رفت و از تلاش‌های بی سرانجامش برای گرفتن این جایزه گفت که تعریف آن بدون دیدن حرکات و حالات این هنرمند خالی از لطف است.

   

   

  در بخش دیگر جوان با مقدمه‌ای که در قسمتی از آن بیان کرد که گود زورخانه برای همه ما که اهل دل هستیم یاد آور مردی است که جوانمردی آن زبان زد جهان است و به این بهانه از «فرهاد طلوع کیان»، رئیس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای دعوت به عمل آورد.

   

   

  *قدمت چند هزارساله و برگزاری دوره ی رایگان زورخانه‌ای در کل کشور

  این مسئول در پاسخ به اینکه اصلا چرا ورزش‌های زورخانه‌ای تیم ملی دارند و اینکه جز ایران مگر جای دیگری هست که چنین ورزشی را داشته باشند عنوان کرد: به غیر از ما ۸۴ کشور دیگر نیز در این عرصه هستند و به همین خاطر ما مسابقاتی را در سطوح مختلف آفریقا، آسیا، اروپا و جام جهانی برگزار می‌کنیم.

   

   

  وی راجع به سن این ورزش گفت: در تاریخ به شکل مستند قدمت آن به زمان پوریای ولی، یعنی قرن ۷ برمی‌گردد ولی طبق روایات و بدون سند، سابقه آن چند هزار ساله است.

   

  او برای شاد کردن مردم در خارج استودیو اعلام کرد توسط شماره پیامکی که داده می‌شود، خردسالان زیر ۱۰سال و از ۶ سال به بالا می‌توانند ثبت نام کنند تا برای آن‌ها در سراسر کشور تا پایان شهریور دوره ی فشرده ورزش زورخانه‌ای گذاشته شود.

   

   

  *رئیس فدراسیون ضرب می‌گیرد

  بعد از کمی گفتگو جوان از وی خواست تا ضرب بگیرد، سپس باز به سراغ صحبت‌های خود رفتند و طلوع کیان در خصوص خندوانه گفت: ویژگی این برنامه این است که دو کار را انجام می‌دهد؛ هم خنده ظاهری و هم باطنی را یاد می‌دهد کاری که امروزه بسیار اهمیت دارد و لازم است.

   

   

  او سپس آرزوی زورخانه‌ای برای همه کرد و اظهار داشت: انشاءالله الگوی جوانمردی این ورزش که علی (ع) است در ۲ دنیا دستگیر همه‌مان باشد و بعد که جوان یادبود برنامه را به او تقدیم کرد، وی گفت :”ما نیز باید از شما بابت توجه به این ورزش و روز آن تقدیر کنیم”، به همین خاطر نماد زورخانه کوچی را به رامبد داد و از او خواست که آن را جایی قرار دهد که همیشه ببیندش.

   

   

  این برنامه نیز با دعای پیش کسوتی از این عرصه و جمله معروف اول و آخر مردان عالم ختم به خیر به سرانجام رسید.

   

   

   

   

   

  افکار نیوز

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار