In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ - ۹:۴۰ | کد خبر : 44696
 • Print Friendly

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اعلام کرد؛

  ۵۷۹ کشته تا کنون در تصادفات رانندگی سال ۹۴

  عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره باینکه 579 نفر در تصادفات رانندگی از ابتدای سال 94 تا کنون جان خود را از دست داده‌اند، تصریح کرد: این آمار در مدت مشابه سال قبل 594 نفر بوده سه درصد کاهش داشت.

  579 کشته تا کنون در تصادفات رانندگی سال 94

   

   

   

  به گزارش شرق پرس به نقل از روابط عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی  مازندران، علی عباسی اظهار کرد: آمارهای ثبت شده در مراکز پزشکی قانونی نشان می‌دهد در ۹ ماهه امسال تلفات جانی تصادفات رانندگی در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش داشت.

   

  وی با بیان اینکه ۵۷۹ نفر (۴۶۴ نفر مرد و بقیه زن ) در این مدت در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند، تصریح کرد: این آمار در مدت مشابه سال قبل ۵۹۴ نفر بوده سه درصد کاهش داشت.

   

  عباسی میزان تلفات تصادفات رانندگی را در حوزه برون‌شهری ۴۱۰، درون‌شهری ۱۳۸ و راه  روستایی ۳۱ نفر بیان کرد و افزود: این تعداد در مدت مشابه سال قبل در حوزه برون‌شهری ۴۰۴، درون‌شهری ۱۵۴ و راه روستایی ۳۶ مورد بوده است.

   

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران به تفکیک شهرها، تصریح کرد: ساری با ۱۰۷، بابل با ۸۱، آمل با ۷۸ نفر بیشترین فوتی و رامسر با ۶، عباس‌آباد با ۹، فریدونکنار با ۱۰ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آن به ثبت رسید.

   

  وی با بیان اینکه در تصادفات احتمال آسیب‌های نخاعی می‌تواند منجر به فلج و یا حتی مرگ شوند، بیان کرد: استفاده از کمربند ایمنی و کیسه هوا می‌تواند به طور چشمگیری این آسیب‌ها را کاهش دهد.

   

  عباسی افزود: سرعت زیاد مهم‌ترین علت تصادفات جاده‌ای است، در حالی که بستن کمربند ایمنی و استفاده از کیسه هوا در پیشگیری از آسیب‌ها بسیار سودمند است.

   

  این مسئول ادامه داد: کاهش سرعت، عامل مهم‌تری است چرا که در سرعت‌های بالا مغز نمی‌تواند به درستی تصمیم بگیرد و واکنش سریعی انجام دهد.

   

  مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اظهار کرد: هنگام تصادفات معمولا سر به شیشه جلوی اتومبیل یا دیگر اجزای داخلی خودرو برخورد کرده و شکستگی و خون‌ریزی‌های مغزی اتفاق می‌افتد که عموما سبب مرگ فرد می‌شود.

   

  وی گفت: بررسی‌ها نشان داده است که شدت این صدمات رابطه‌ای مستقیم با سرعت و شتاب اتومبیل دارد، این موضوع همچنین در مورد صدمات وارده به قفسه سینه، صورت، طحال، گردن و دیگر اجزای حیاتی بدن مانند قلب و رگ‌های اصلی و همچنین ریه‌ها که صدمه وارده به هر یک می‌تواند عامل مرگ فرد مصدوم باشد، صادق است.

   

   

   

   

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار
  پربازدیدترین اخبار