In this recommendation we have the need lebron 13 elite nike kobe 11 jordan 11 retro lebron 13 low curry 2.5 jordan 11 7210

تیتر 3
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ | کد خبر : 55175
 • Print Friendly

  وزیرخارجه ترکیه : امنیت ایران و ترکیه به هم وابسته است

  چاوش اوغلو امنیت ایران را امنیت ترکیه خواند و گفت: وزیر خارجه ایران هم همین فکر را می‌کند و امنیت ترکیه را امنیت ایران می‌داند لذا ما با گروه‌هایی نظیر پ‌ک‌ک و داعش امنیت منطقه را به خطر می‌اندازند، مقابله می‌کنیم

   

   مولود چاوش اوغلو در نشست خبری مشترک با محمدجواد ظریف که پس از دیدار دوجانبه آنها انجام شد، با بیان اینکه در این سفر در مورد برخی موانعی که وجود دارد صحبت شد، اظهار کرد: تصمیم مشترک بر این شد که باید این را موانع را رفع کنیم.

  وزیر خارجه ترکیه همچنین خبر داد که در مورد موضوعات منطقه‌ای صحبت شد و توضیح داد که این رایزنی‌ها مربوط به همکاری‌های انرژی منطقه‌ای و همکاری‌های دوجانبه بود.

  چاوش اوغلو در ادامه تصریح کرد: ما می‌خواهیم گاز بیشتری از ایران بخریم. در مورد برخی مشکلات هم تصمیم گرفتیم که حل آنها نیاز به هیات اختلاف ندارد، چراکه قرار شد این مشکلات را با گفت‌وگوی دوطرفه حل کنیم.

  وزیر خارجه ترکیه ضمن بیان اینکه در زمینه توریسم صحبت کردیم تا پذیرای میزبان ایرانیان بیشتری در ترکیه باشیم، متذکر شد: همچنین در زمینه بحران سوریه رایزنی کردیم که با همکاری‌های نزدیک و دوجانبه بیشتری آن را پیگیری می‌کنیم.

  چاوش اوغلو در ادامه با تاکید بر لزوم حفظ تمامیت ارضی سوریه در رایزنی دوجانبه امروز، خاطرنشان کرد: لزوم تقویت همکاری از دیگر بحث‌های مهم امروز بود چراکه ما بر این باوریم که ایران نقش بسیار سازنده و مثبتی در آتش‌بس سوریه دارد.

  او امنیت ایران را امنیت ترکیه خواند و گفت: وزیر خارجه ایران هم همین فکر را می‌کند و امنیت ترکیه را امنیت ایران می‌داند لذا ما با گروه‌هایی نظیر پ‌ک‌ک و داعش امنیت منطقه را به خطر می‌اندازند، مقابله می‌کنیم. وزیر خارجه ترکیه همچنین از دیدار اردوغان و ظریف خبر داد و گفت: به مجلس ترکیه در جریان کودتا حمله شد، به همین دلیل آقای ظریف گفتند بازدیدی از آنجا داشته باشند.

  به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در کنفرانس مطبوعاتی مشترک که با چاووش اغلو، همتای ترک خود تاکید کرد که همکاری‌های تهران و آنکارا در زمینه‌های برق، گاز، انرژی و همکاری در زمینه گردشگری با رفع برخی موانع گسترش خواهد یافت. او ادامه داد: برای مبارزه مشترک با تروریسم، افراط‌گرایی و فرقه‌گرایی دو کشور نظر و هدف مشترکی دارند و هر چند در برخی مسایل اختلاف نظرهایی وجود دارد ولی در مورد بر وحدت ارضی سوریه و این که باید با داعش و جبهه النصره و دیگر تروریست‌ها برخورد شود دیدگاه‌مان مشترک است.

  وزیر امور خارجه کشورمان در این کنفرانس خبری افزود: همکاری‌مان با ترکیه را در زمینه‌های مختلف گسترش خواهیم داد. وی هم‌چنین گفت: مایلم از مجلس ترکیه که نماد دمکراسی است و مورد هدف بمباران کودتاگران قرار گرفت بازدید کنم./ایلنا

   

   

 • برچسب ها : , ,
 • 

  نظرات

  
  آخرین اخبار
  پربازدید ترین ها